Je delo detektiva res tako razburljivo, kot je prikazano na TV-ju

Delo detektivov je nevarno in razburljivo, vendar je res tako razburljivo, adrenalinsko in nevarno kot se kaže v novelah, filmih in serijah? Verjetno si nas je kar veliko v mladosti želelo postati detektiv, ko smo gledali takrat relevantne serije kot so Columbo, Sherlock Holmes in druge.detektiv

Vendar v resnici delo detektiva ni tako polno akcije kot je prikazano v filmih, a je kljub temu polno adrenalina. Trenutno je v Sloveniji kar 120 razdeljenih licenc zasebnih detektivov, vendar jih je samo 70 aktivnih. Zasebni Detektiv mora biti pošten, hitro razmišljati, logično sklepati in dobro analizirati… Dobro je če fizično zgledaš povprečno, ne debel in ne suh, ne majhen in ne visok, da ne izstopaš od ostalih. Imeti moraš pa tudi smisel za govor in pisanje, hitre reflekse na najbolj nepričakovane dogodke. Prav tako pa detektiv ne sme biti pohlepen. Ženske imajo v tem poslu prednost saj nihče ne posumi da se ženske ukvarjajo s tem poklicem, zato imajo kdaj ženske lažjo nalogo pri opravljanju dela kot moški. Ampak kljub temu je delo detektiva še vedno polno nevarnosti, čeprav v večina problemov ne zahteva orožje, je kljub temu priporočeno da nosiš orožje saj dobiš veliko groženj in opozoril da naj odnehaš s svojim vtikavanjem v njihove zadeve. Kljub temu večina primerov ni tako groznih kot naprimer starši najamejo detektiva da opazuje njihovega otroka in jih obvešča če je zašel iz prave poti. Delo detektiva je polno prevratov saj lahko delaš cel dan po 18 ur vendar po končanem primeru lahko uživaš 2 mesečno brezdelje. Vendar težko delo ni brez nagrade saj lahko zaslužiš kar 400 evrov ampak pri drugih službah pa spet zaslužiš samo 5 evrov na uro. Ker pa poklic detektiva ni tako poceni kot se zdi to ni veliko, saj si moraš konec koncev kupiti mnogo pripomočkov kot so detektor laži, orožje za obrambo in drugi pripomočki za raziskovanje.

https://www.youtube.com/watch?v=R06rmeO14Ik

Similar Posts:

Author Image
admin