Hiter in zanesljiv računalniški servis po ugodni ceni

Hiter in zanesljiv računalniški servis po ugodni ceni

Najbolj zanesljivi kazalci tega, da vaš računalnik potrebuje računalniški servis, so:

 • Upočasnjeno delovanje,
 • Ponovni zagon brez vaše zahteve,
 • Ustavljanje med delovanjem,
 • Izklapljanje zaradi pregrevanja,
 • Težave pri zagonu,
 • Opozorilna prikazna okna glede težav pri delovanju.

Različne vrste popravil prenosnikov in računalnikov

Obstajata dve vrsti računalniškega servisa in sicer odprava fizičnih napak  s strojno opremo in servis programske opreme. Večinoma vsi servisi izvedejo diagnostiko obeh področij, saj so velikokrat obe napaki medsebojno povezani.

Potek odpravljanja fizičnih napak

Po sprejemu na računalniški servis, diagnostik opravi analizo napak. Diagnostika in pregled strojne opreme vsebuje:

 • Pregled in diagnozo komponent,
 • Zamenjavo pokvarjenih delov,
 • Namestitev novih delov,
 • Popravilo obstoječih komponent,
 • Odstranjevanje prahu,
 • Popravilo in morebitna nadgradnja hladilnega sistema,
 • Svetovanje o nakupu bodočih izdelkov.

Dodatno zamenjajo tudi grafične kartice ali popravijo tudi obstoječe dele grafičnega čipa. 

Potek odpravljanja napak programske opreme

Po pregledu komponent strojne opreme, se izvede tudi diagnostika programske opreme:

 • Pregled in nadgradnja operacijskega sistema,
 • Prenos iz starega na nov računalnik,
 • Namestitev programske opreme z licenco Microsoft Windows in Microsoft Office,
 • Namestitev protivirusne zaščite in ostalih programov,
 • Urejanje varnostnih kopij na zunanje medije,
 • Oddaljena pomoč,
 • Pomoč pri nastavitvi različnih poslovnih programov.

Karakteristike zanesljivega serviserja računalnikov

Poleg same kvalitete popravila, mora računalniški servis nuditi tudi vsaj 3 mesečno garancijo na popravilo. V tem času se bodo pojavile tudi morebitne druge napake in okvare, v kolikor niste zahtevali popolnega servisa. Serviserji bodo pred začetkom popravila izvedli diagnostiko in naredili okvirno oceno stroškov. Na ta način boste vedeli, ali se splača posamezne dele zamenjati, ali je bolj smotrn nakup nove naprave. Zanesljiv računalniški servis ima tudi zaposlene z opravljenimi Microsoft certifikati. Na ta način boste vedeli, da bo vsa programska oprema, ki bo naložena na vaš računalnik garantirano preizkušena in pravilno nameščena. Pomembno je, da serviser opravi kvalitetno delo in se vam ni potrebno kmalu vračati nazaj. Dober ponudnik tudi svetuje o cenovni ugodnosti. Definira, kdaj se splača popraviti prenosnik in kdaj je bolj smiselno plačati malce več in kupiti novega. Varnostno kopiranje je izjemnega pomena za vsakega zasebnega in poslovnega uporabnika. Pred servisom tako prosite tudi, da opravijo varnostne kopije zadnje različice vaših dokumentov, da ne izgubite ničesar. 

Similar Posts:

Author Image
admin