Računalniški LCD monitorji

Iščete nov, kvaliteten LCD monitor, ki bi bil dovolj velik za vaše potrebe, predvsem pa večji od vašega starega zaslona, s katerim že dolgo niste bili več zadovoljni? Iščete računalniški monitor z LCD tehnologijo, ki bi vašim očem nudil vse udobje ob gledanju v zaslon ter ki bi bil hkrati tudi cenovno ugoden? Pripravili smo vam nekaj kratkih nasvetov, ki vam bodo pomagali pravilno izbrati vaš nov računalniški zaslon, tako da boste z nakupom in uporabo izbranega izdelka na koncu resnično še dolgo zadovoljni.

Monitorji oziroma računalniški zasloni se ne razlikujejo le po velikosti oziroma dolžini diagonale, s pomo?jo katere jih navadno merimo, temveč tudi po nekaterih drugih tehničnih lastnostih, ki jih je pred nakupom vsekakor pametno preveriti oziroma se o njih dobro pozanimati. Zelo pomembno je na primer, kakšna je lo?ljivost vašega ra?unalniškega monitorja, predvsem pa kakšen je njegov vidni kot, saj je od tega odvisno, kako kvalitetno boste videli sliko in barve na njem.

Večji oziroma širši ko je vidni kot monitorja bolje je za vaše o?i, saj jih tako tudi v mo?ni svetlobi, pa naj si bo ta od notranje stropne, stenske ali namizne lu?i ali son?nih žarkov, ki svetijo skozi okno, ne boste preveč obremenjevali in napenjali, saj za to ne bo nobene potrebe. Slika bo jasna in enako kvalitetna ne glede na to, kakšna bo svetloba v prostoru, v katerem imate vaš računalnik. če želite kupiti kvaliteten LCD monitor vsekakor morate preveriti tudi to, kakšna je njegova stopnja kontrasta in kakšen je njegov odzivni čas. Kontrast mora biti seveda čim višji, odzivni ?as pa čim nižji, saj bo le tako delo z vašim ra?unalnikom potekalo nemoteno in hitro, kar je še posebej pomembno, če radi igrate računalniške igrice, pri katerih morate ?im hitreje reagirati.

Seveda sta kvaliteta in tip izbranega izdelka odvisna tudi od tega, za kakšen namen boste monitor uporabljali, vsekakor pa prav vsako delo ali kakršno koli drugo opravilo z ra?unalnikom s kvalitetnim ra?unalniškim zaslonom postane prijetnejše. Sodobni monitorji so bolj prijazni vašim o?em, kot so bili starejši modeli, zato se nakup novega ra?unalniškega zaslona že iz tega vidika vsekakor zelo splača. Najnovejša tehnologija vam omogoča, da so nekateri monitorji odzivni tudi na dotik, sami pa se boste morali odločiti, če je to tisto, kar potrebujete oziroma ?e vam bo prav to olajšalo delo, gledanje filmov ali kakšno drugo dejavnost.
www.youtube.com/watch?v=k7xGQKpQAWw

Opravljanje na dotik ima to prednost, da monitor nima nobenih gumbov, ki se zaradi pogoste uporabe, ko izklapljate in priklapljate monitor, radi hitro poškodujejo, na njihovih robovih pa se nabira tudi umazanija. Podobno je tudi z drugimi robovi na izdelku, zato je priporo?ljivo, da ima ta čim več gladkih površin. Poleg tega se je pred nakupom pametno pozanimati tudi o garanciji, ki je lahko dolga le nekaj mesecev ali pa celo ve? let.
Oglejte si še vreme Krvavec.

Preberite kako poteka izdelava spletnih trgovin.

Similar Posts:

Author Image
admin