Dimnikar za srečen zakon

Po natanko 50 letih sta včeraj na slovenjegraškem gradu znova izrekla besede zaobljube. Če sta leta 1958 imela skromen obred, ju je tokrat v drugo petdesetletnico skupnega življenja pospremilo reci in piši kar 79 povabljencev – med njimi tudi pravnuk in pravnukinja 68-letne »neveste« in 75-letnega »ženina«, ki so prinesli vrhunska darila! Zlatoporočenca sta se spoznala v Slovenj Gradcu, kamor je iz rodne Slivnice kot dimnikar prišel iskat delo. Spoznal jo je, ko se je učila za trgovko, in ljubezen je vzklila, pojasni snaha slavljencev Rozika. Leto po poroki – pri Inginih 19 letih! – se jima je rodil prvi sin, čez šest let še drugi, sledili pa so štirje vnuki in nato še pravnuka.

darila

»Zelo smo povezani in hvala bogu, da se imamo radi,« je o zdaj že upokojenem direktorju dimnikarskega podjetja in turistični agentki nasmejano povedala njuna nečakinja. Prav zato ne preseneča, da je na prvi poroki na harmoniko igral pradedek Jasmininega sina, na včerajšnjem slavju pa je za ta inštrument poprijel Jasminin sin sam. In še recept za dolg in uspešen zakon? »Najbrž bo to zaradi njegove razgibane službe, saj je bil veliko odsoten. Tako sta si še bolj želela drug drugega, in ko sta bila skupaj, nista imela časa za prepire,« se je še nasmehnila Rozika.

https://www.youtube.com/watch?v=7mtXeyUtfog

Similar Posts:

Posted in Dom
Author Image
admin