Nakup otroškega kolesa je lahko enostaven

Nakup otroškega kolesa je lahko enostaven

Izbira kolesa je lahko veliko lažja, če pred nakupom o njem že kaj vemo. Na srečo lahko mnoge koristne informacije dobimo kar prek spleta, kjer se s svojo ponudbo koles predstavljajo tudi številni priznani proizvajalci.

Nakup kolesa je vsaj za polovico lažji, če v trgovino pridemo poučeni o osnovnih podatkih, ki jih moramo vedeti pri izbiri koles. Še posebej moramo biti pripravljeni na nakup kolesa za naše najmlajše, saj je od nakupa odvisna tudi njihova varnost. Ker zanje želite le najboljše, smo vam pripravili nekaj koristnih nasvetov, ki vam bodo omogočili, da bo izbira otroškega kolesa izjemno enostavna in hkrati pravilna.

Kako izbrati otroško kolo?

Ko boste kupovali otroško kolo, upoštevajte naslednje nasvete:

 1. Pri nakupu otroškega kolesa bodite pozorni na varnost in kakovost kolesa.
 2. Upoštevajte otrokova leta in njegov razvoj.
 3. Otroško kolo izbirajte glede na velikost, ki je merjena v colah oziroma inčih.
 4. Otrok naj bo pri nakupu z vami in naj kolo preizkusi še pred samim nakupom.
 5. Otrok mora s stopali doseči tla, saj to zelo zmanjša možnost padcev.
 6. Za najmlajše so priporočljivi poganjalci, ki pripomorejo k otrokovemu razvoju ravnotežja.
 7. Za triletnika so primerna 12-colska, za štiriletnika 14-colska in za šestletnika 16-colska kolesa.
 8. Poleg starosti je pomembna tudi velikost otroka.
 9. Otrok naj pred nakupom preizkusi več koles.
 10. Posebno pozornost namenite zavoram. Otroško kolo lahko vsebuje ročno zavoro ali zavoro na pedalu, ki velja za nekoliko varnejšo. Kolo za manjšega otroka naj ima zavoro na pedalu, kolo za starejšega in nekoliko bolj izkušenega otroka pa ročno zavoro.
 11. Otroško kolo izbirajte v specializiranih trgovinah s kolesi.
 12. Pozorni bodite na proizvajalca, od katerega je v največji meri odvisna kakovost kolesa.
 13. Če boste kupili rabljeno otroško kolo, ga takoj po nakupu odpeljite na pregled k dobremu serviserju, ki bo odpravil morebitne pomanjkljivosti.
 14. Otroku kupite še kolesarsko čelado in drugo primerno zaščito.

Izbira otroškega kolesa je torej lahko veliko enostavnejša, če si že pred samim nakupom ogledate čim več spletne ponudbe in se o njej natančneje seznanite. K temu zelo pomaga tudi splošno znanje o nakupovanju koles.

Preberite si še naslednji članek: Visoko kvalitetne igrače Hubelino

Če je na embalaži igrače napisano Hubelino, ste lahko prepričani o visoki kakovosti izdelka.

Če se boste pri nakupu kolesa za svojega otroka držali vseh pomembnih točk, ste lahko povsem prepričani, da mu boste kupili vrhunsko kolo, ki mu bo odlično in dolgo služilo. Obenem mu boste tudi pomagali vzljubiti kolesarjenje.

Similar Posts:

Author Image
admin