Uporaba konopljinih kapljic in drugih CBD izdelkov

Uporaba konopljinih kapljic in drugih CBD izdelkov

Stres je postal del našega življenja in z njim se soočamo na najrazličnejše načine. Nekateri si pomagajo s telesno aktivnostjo, spet drugi raje posegajo po prehranskih dopolnilih, ki obljubljajo takšne in drugačne učinke. Za mirnejši vsak dan pa tudi za bolj kakovosten spanec naj bi učinkovito pomagale tudi konopljine kapljice. Pri tovrstnih izdelkih pa moramo biti po mnenju strokovnjakov vendarle dovolj previdni.

Zavedati se moramo, da uporaba kanabinoidov z vsebnostjo THC in CBD pri nas ni registrirana. To pomeni, da je uporaba tovrstnih izdelkov lahko nevarna, in sicer zaradi nepreverjene količine učinkovine.

Konopljine kapljice oziroma CBD naj bi deloval kot antidepresiv

Z raziskavami je dokazano, da nizek nivo hormona sreče oziroma serotonina v možganih lahko privede do simptomov anksioznosti in depresije. Omenjeni bolezni pa v resnici nista nič drugega kot kemično neravnovesje v naših možganih. CBD pa naj bi v tem primeru deloval kot antidepresiv. Povzroča namreč, da se že tako redek serotonin ne razgrajuje. To pa dviguje naše razpoloženje.

Nekateri strokovnjaki so tako mnenja, da je ključnega pomena v primeru anksioznosti poiskati notranji mir, ki naj bi ga nam lahko zagotovile tudi kapljice iz konoplje. Rezultati naj bi bili vidni že po dveh tednih uživanja.

Industrijska konoplja je surovina, iz katere se izdelujejo CBD kapljice.

Stranski učinki konopljinih kapljic in drugih CBD izdelkov

Preden se odločite za nakup CBD izdelkov, je treba nujno dobro poznati tudi vse stranke učinke. Ti so seveda predvsem odvisni od razmerja v količini CBD in od odmerka. Še najmanj stranskih učinkov naj bi povzročala zdravila z naravnimi kanbinoidi. Jemanje se mora torej pričeti z nizkimi odmerki ter poskrbeti za primerno titriranje do želenega učinka.

Akutni zapleti so torej odvisni od odmerka. Navadno izzvenijo v roku enega do treh dni. Med tovrstne zaplete najpogosteje prištevamo strah, spremenjene zaznave, suha usta, neželeni gibi, šibkost, nejasen govor, povišan pulz, znižan krvni tlak, slabost, glavobol. Prav tako lahko najdemo opise kroničnih zapletov, kljub temu pa jasnih rezultatov tovrstnih raziskav še ni.

Registracija kanabinoidov bi verjetno zmanjšala zlorabe

Omenja se, da so konopljine kapljice in druge vrste CBD izdelkov primerne tudi za zdravljenje bolezni, kot je rak. Dejstvo je, da bolnike in svojce neredko zavajajo z lažnimi obljubami o zdravilnih učinkih na bolezni, kot je ravno neozdravljiva oblika raka. Če bi se pri nas kanabinoidi registrirali, bi se najverjetneje zmanjšala tovrstna zloraba.

Morale bi biti torej postavljene jasno in strokovno podkovane indikacije, s katerimi bi morali biti v prvi vrsti seznanjeni predvsem medicinski krogi.

Ste vedeli, da so konopljina semena lahko izvrsten vir rastlinskih beljakovin? Slednje je zlasti pomemben podatek za vse tiste, ki ste se na primer odločili za vegetarijansko ali celo vegansko obliko prehranjevanja. Uporaba semen iz konoplje ima v kulinariki pa tudi sicer izjemno široko paleto možnosti. Preberite več v članku: Za kaj vse je dobro uporabljati semena iz konoplje?

Similar Posts:

Author Image
admin