Možne prednosti jemanja koloidnega srebra v obliki prehranskih dodatkov

Možne prednosti jemanja koloidnega srebra v obliki prehranskih dodatkov

Človeštvo je že od začetka civilizacije preizkušalo različne kombinacije in mešanice naravnih elementov, ki naj bi imeli močan zdravilen občutek pri zaužitju. Eden izmed teh elementov je koloidno srebro, ki se ga uporablja že dolgo časa za dezinfekcijo ran in lajšanje različnih infekcij. Sestavljeno je iz delčkov srebra, ki so namočeni v destilirani vodi ali drugi tekočini. Znanstveno dokazanih učinkov na človeško telo ni, vendar je omenjeno srebro zelo popularno v alternativni medicini. To pa zato, saj naj bi imelo veliko pozitivnih učinkov, kot so izboljšanje delovanja imunskega sistema, hitrejše celjenje ran, lajšanje bolečin pri ugrizih insektov ipd.

Kaj točno je koloidno srebro?

Leta 1891 je bila prvič uradno zabeležena uporaba koloidnega srebra za sterilizacijo ran. Predpostavljeni učinki hitrejšega celjenja so močno povečali njegovo uporabo po vsem svetu. Tako ga lahko dandanes najdemo v različnih dopolnilih za hrano, kremah za obraz in drugih higieničnih in zdravstvenih pripomočkih. Ni pa uradno priznano zdravilo, saj nikoli ni bilo opravljenih dovolj raziskav, da bi ga odobrila zdravstvena komisija v katerikoli državi.

Steklenica koloidnega srebra
Koloidno srebro je koloidna raztopina srebra v koncentraciji 20-25 ppm

Ko govorimo o koloidnem srebru, govorimo o majhnih delčkih srebra namočenih v različnih tekočinah, kot je destilirana voda. To ni nujen mineral za delovanje človeškega telesa, vendar kljub temu uživa veliko popularnost med mnogimi ljudmi. Lahko ga jemljemo oralno, ali pa v obliki različnih sprejev in topil.

Možni pozitivni učinki koloidnega srebra na človeško telo

Kot je bilo prej omenjeno, je medicinska raba koloidnega srebra odvisna od vsakega posameznika. To pa zato, ker to ni priznano zdravilno sredstvo ali terapija, zaradi pomankanja številnih dokazov. Kljub temu pa naj bi imelo močne zdravstvene učinke pri jemanju. Nekateri izmed teh možnih učinkov so:

  • Pomoč pri celjenju ran
  • Možno zdravljenje aken in čiščenje kože
  • Uničevanje škodljivih bakterij

Veliko ni znanega kako točno koloidno srebro deluje, ko vstopi v človeško telo. Različni strokovnjaki pa verjamejo, da se prilepi na stene proteinov škodljivih bakterij ter jih tako tudi uniči. Pred iznajdbo antibiotikov so uporabljali omenjeno srebro za zdravljenje različnih resnih zdravstvenih stanj, ki so jih povzročile bakterije. V nekaterih primerih so ga celo uporabljali za uničevanje plesni in bakterij v in zunaj človeškega telesa.

Preberite si še naslednji članek: Uporaba konopljinih kapljic in drugih CBD izdelkov

CBD kapljice lahko delujejo protivnetno, nevroprotektivno in analgetično. CBD kapljice se lahko uporabljajo za lajšanje vrste različnih bolezenskih stanj. 

Priporočen vnos koloidnega srebra

Vsak proizvajalec uporablja različne sestavine pri sestavi koloidnega srebra. Vsa prehranska dopolnila imajo napisane priporočene dnevne vnose. Pred zaužitjem se lahko tudi posvetujemo s svojim osebnim zdravnikom, kar je zelo priporočeno v vsakem primeru. Tako se izognemo možnim stranskim učinkom, če jemljemo zdravila na recept, ki morda niso kompatibilna s koloidnim srebrom. Vedno pa je najbolje, da svoje zdravje ohranjamo s primerno prehrano in gibanjem. 

Prehranska dopolnila s srebrom niso nadomestilo za uravnoteženo in raznoliko prehrano. Enako pa tudi ne nadomestijo prehranskih dopolnil, ki vsebujejo ključne minerale in vitamine za pravilno delovanje človeškega telesa.

Similar Posts:

Author Image
admin