Lokalno prezračevanje zraka

Lokalno prezračevanje zraka

Jutranje prezračevanje prostora je za večino ljudi vsakodnevni ritual. Menjava zraka v prostoru prispeva k boljšemu počutju in hitrejšemu delovanju možganov. Lokalno prezračevanje zraka pa s pomočjo naprav pomaga k prezračevanju brez prekinitev. Ker se zrak konstantno menjava je posledično počutje boljše. Primer takega prezračevalnega sistema si lahko ogledate tukaj.

Prezračevanje prostorov je izredno pomembno

Veliko ljudi ima probleme z astmo in alergijami. Med najbolj pogostimi je alergija na pršice. Pršice se nahajajo povsod v prostoru. Ker se nekateri prostori ne zračijo, se pršice kopičijo kar privede do alergijske reakcije. Več kot polovica dneva preživimo tudi v službi, kjer delo poteka v zaprtih prostorih in si prostor delimo z več ljudmi. Če je zrak neprezračen velikokrat pripelje do slabega počutja, smradu in nečistosti. Veliko prostorov je tudi brez oken in naravne svetlobe. Taki prostori zelo negativno vplivajo na produktivnost posameznika.

Lokalno prezračevanje omogoča prezračevanje s pomočjo ventilatorskih enot tudi v prostorih, kjer ni oken. Pri tem ne pride do prepiha kot pri odpiranju oken, prezračevanje pa poteka brez aktivnosti s strani porabnika. Lokalno prezračevanje je primerno tudi za vse, ki imajo v prostoru problem s plesnijo. Plesen je nevarna za vse, ki se vsakodnevno zadržujejo v prostoru. Dolga izpostavljenost lahko pripelje do alergijske reakcije. Plesen uničuje tudi pohištvo in se hitro širi. Ob pojavu plesni se je najbolje obrniti na strokovnjake, ki se ukvarjajo z odstranjevanjem plesni. Večina ljudi, ki se sama odloči za odstranjevanje plesni, pri tem ni uspešna.

 

Za lokalno prezračevanje se je najbolje odločiti v procesu zidanja in postavljanja osnovnih komponent v stanovanje kot so centralne peči in toplotne črpalke. Ob nakupu naprave si zagotovimo boljši način življenja in izključimo vse neprijetne možnosti, ki bi se lahko zgodile zaradi neprezračenega prostora. V današnjem času je slab zrak velikokrat glavni dejavnik za slabo počutje, migrene in glavobole. Poleg slabega zraka pa tudi slaba svetloba vpliva na slabo počutje.

Similar Posts:

Posted in Dom
Author Image
admin